Waszyngton tymczasem opowiada się za

Prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush przyleciał do Niemiec, które są drugim etapem jego pożegnalnej podróży po Europie. Kanclerz Angela Merkel przyjęła amerykańskiego gościa i jego małżonkę w rządowej rezydencji Meseberg pod Berlinem.
Dziś zaplanowano wspĂłlną kolację BushĂłw z parą kanclerską – Angelą Merkel i jej mężem Joachimem Sauerem. Jutro rano przywĂłdcy Niemiec i StanĂłw Zjednoczonych zwiedzą park okalający barokowy pałac w Mesebergu. Potem przystąpią do rozmĂłw, ktĂłre mają dotyczyć spraw międzynarodowych: sytuacji w Iraku, Afganistanie i na Bliskim Wschodzie, a rĂłwnieĹź konfliktu wokół irańskiego kodu nuklearnego. Wczoraj rzecznik niemieckiego MSZ-tu podkreślił, Ĺźe Berlin cały czas stawia na dyplomatyczne rozwiązanie sporu. Waszyngton tymczasem opowiada się za bardziej zdecydowanymi działaniami społeczności międzynarodowej.
Oczekuje się, że Angela Merkel poinformuje również gospodarza Białego Domu o szczegółach indywidualnych rozmów z prezydentem Rosji, który odwiedził Niemcy w ubiegłym tygodniu.
Pożegnalna wizyta amerykańskiego prezydenta nie budzi w Niemczech wielkiego zainteresowania. Agencja prasowa DPA napisała nawet, że ważniejszym terminem dla kanclerz Merkel będzie jutrzejsze posiedzenie koalicji. Też