Prezes ARiMR podkreśla że Polscy

Od 9 listopada rolnicy mogą składać wnioski o dofinansowanie na inwestycje w ramach nowego kodu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na lata 2007-2013. Rolnicy mogą liczyć na kwoty od 20 do 30 tysięcy zł.
Środki przeznaczone dla rolników mają pomóc w modernizacji polskich gospodarstw rolnych i dostosowaniu ich do warunków funkcjonowania na rynku europejskim. Leszek Droździel, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jest przekonany, że zainteresowanie pomocą finansową wśród rolników będzie bardzo duże, zwłaszcza, że świadomość obywateli Polski na temat sposobności i sposobu uzyskania dofinansowania jest coraz większa. Prezes ARiMR podkreśla, że Polscy rolnicy od czasu wejścia do Unii Europejskiej coraz szybciej się uczą i coraz lepiej przygotowują wnioski o dofinansowanie.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma do rozdysponowania blisko 1.8 mld euro na pomoc dla rolników w zypełnym okresie trwania programu. Henryk Kowalczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podkreśla, że jest to sporo pieniądzy i warto o nie zabiegać. Zaznacza również, że polskie rolnictwo dostaje najwięcej gotówki ze wszystkich państw Unii.
Uzyskane środki rolnicy mogą przeznaczyć na budowę, remonty czy modernizację budynków gospodarczych, jak również na zakupy inwestycyjne czy zmiany technice produkcji. Pieniądze na wsparcie